facebook pixel
Hibiskus

6,99

Informacje

Świat roślin jest niezwykły. Matka Natura dała człowiekowi dary, które mają w sobie wiele cudownych właściwości pozytywnie działających na ludzki układ. Jednym z takich komponentów jest hibiskus określany inaczej jak kwiat malwy sudańskiej, ketmia, czy też florida canberry. Prezentowana roślina charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym, moczopędnym, przeciwbakteryjnym. Reguluje poziom cholesterolu oraz wzmacnia układ immunologiczny. Jednakże to nie wszystko! Korzystnych aspektów związanych ze spożywaniem produktu można wymieniać bardzo dużo. Dowiedz się, dlaczego powinieneś włączyć wyrób do swojego codziennego stosowania.

Jakie cenne składniki możemy znaleźć w ekstrakcie z kwiatów hibiskusa?

Największe właściwości lecznicze wykazuje ekstrakt z kwiatów hibiskusa. Jest wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń, a także jako produkt spożywany w celach prozdrowotnych. W tej części rośliny znajdziemy szereg wartościowych składników. Na uwagę zasługuje między witamina C, kwasy organiczne, flawonoidy, polifenole, czy też antocyjany. Ostatnie z wymienionych skutecznie wzmacniają układ odpornościowy człowieka.

Jakie właściwości zdrowotne wykazują prezentowana roślina?

Systematyczne zażywanie naparu z kwiatów hibiskusa wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, poprawia funkcjonowanie wątroby, wykazuje aktywność przeciwmiażdżycową. Nie należy zapominać o działaniu przeciwmiażdżycowym oraz przeciwzapalnym. Dzięki temu radzi sobie z przeziębieniami i różnymi infekcjami. Co więcej, układ immunologiczny działa sprawniej. Dlatego największe rezultaty przynosi, gdy pije się napar w okresie jesienno-zimowym. Ponadto, pobudza do pracy układ trawienny i przyczynia się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Właściwości hibiskusa docenią także osoby, którym zależy na uzyskaniu pięknej i promienistej cery. Jest on bowiem cennym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do walki ze starzeniem się skóry. Hibiskus zapewnia lepszą elastyczność, jędrność, wygładza zmarszczki, wyrównuje koloryt, a także łagodzi podrażnienia.

Dlaczego warto spożywać hibiskus?

       roślina zawiera wiele cennych składników takich jak flawonoidy, antocyjany, polifenole, witamina C i wiele innych,

       ogranicza niebezpieczeństwo miażdżycy,

       skutecznie wpływa na zmniejszenie tkanki tłuszczowej.

       polecany w okresie jesienno-zimowym ze względu na wspieranie układu immunologicznego w walce z bakteriami i wirusami,

       ma szereg właściwości pozytywnie wpływających na urodę i redukcję zmarszczek.

Produkt wegański. 

Bestsellery

Promocje %