facebook pixel
Kawa zielona mielona

23,99

Produkt niedostępny

Informacje

Wiele osób kocha kawę i nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wspaniałego pobudzającego napoju. Jednakże można zupełnie inaczej. Równie smacznie, ale dużo zdrowiej. Alternatywą jest zielona kawa, która określana jest także mianem surowej kawy. Produkt wykazuje bardzo dużo właściwości mających korzystne działanie na organizm człowieka. Szczególne znaczenie ma pozytywny wpływ na redukcję masy ciała. Za określoną aktywność odpowiedzialność ponosi obecność kwasu chlorogenowego.

Dlaczego warto włączyć zieloną kawę do swojego codziennego jadłospisu?

Tradycyjny napój kawowy powstaje przez poddanie ziaren rośliny procesowi palenia. Proceder ten sprawia, że wiele cennych składników zostaje zredukowanych i człowiek nie może w pełni korzystać z walorów produktu. W przypadku zielonej kawy rezygnuje się z określonego działania, pozostawia się ziarna w nieprzetworzonym stanie. Na szczególną uwagę zasługuje kwas chlorogenowy. Szczególnie wpływa on na aspekt związany z odchudzaniem. Co więcej, nie należy zapominać o aktywności antyoksydacyjnej. Niszczy wolne rodniki, którym przypisuje się odpowiedzialność za tworzenie się różnorakich, niebezpiecznych schorzeń. Warto wspomnieć, że ten cudowny wyrób skutecznie przyczynia się do opóźnienia starzenia się skóry. Z walów artykułu zadowolone będą także osoby, które pragną poradzić sobie z problemem wypadających włosów.

Jakie cenne składniki zawiera zielona kawa?

Ta cudowna roślina ma w swoim składzie bardzo wiele wartościowych komponentów. Na szczególną uwagę zasługują witaminy, a mianowicie B1, B2, B12, C, kwas foliowy oraz pantotenowy. Co więcej, zielona kawa to także źródło wapnia, fosforu, magnezu, żelaza, cynku, manganu, sodu, potasu oraz miedzi.

Zielona kawa – kilka cennych właściwości

Jakie właściwości zdrowotne zielonej kawy są godne uwagi?

       Napój zawiera kofeinę, dlatego bardzo dobrze pobudza ludzki układ, dodając cennej energii. Jednakże w przeciwieństwie do kawy czarnej nie podrażnia żołądka.

       Ważny jest także fakt, że produkt podejmuje walkę z wolnymi rodnikami, dzięki temu spowalnia procesy starzenia się organizmu i hamuje powstawanie komórek nowotworowych.

       Zielona kawa skutecznie chroni wątrobę.

       Kwas salicylowy charakteryzuje się aktywnością przeciwzapalną oraz przeciwgorączkową.

       Artykuł ogranicza zmęczenie tworzące się w wyniku wysiłku fizycznego, redukuje cellulit i pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu cholesterolu we krwi.

Produkt wegański. 

Bestsellery

Promocje %