facebook pixel
Mięta liść

6,99

Informacje

Cena niższa o 5% VAT. 

Każdy z nas zna miętę. Jest to roślina ceniona na całym świecie. Jej walory są ogromne. Już w odległych czasach nasi przodkowie uważali ten dar natury za produkt, który zapewnia ukojenie dla umysłu oraz ciała człowieka. Doskonale efekty zapewnia szczególnie wówczas, gdy doskwierają nam trudności z układem trawiennym. Takie działanie jest najbardziej znane, jednakże nie wyczerpuje ono wszystkich pozytywnych aspektów jej przypisywanych. Dlaczego jeszcze warto włączyć miętę do codziennego jadłospisu?

Napar z liści mięty ma nieocenione właściwości, jeżeli chodzi o poprawę funkcjonowania układu trawiennego

Składniki zawarte w mięcie, wykazują przede wszystkim korzystny wpływ na działanie układy trawiennego. Prezentowany przez nas dar natury stymuluje pracę wydzielniczą wątroby, a także żołądka. Doprowadza do zwiększenia soku żołądkowego, bez którego obecności czynności trawienne nie byłyby możliwe. Co więcej, jest doskonałym artykułem redukującym wzdęcia. Poprawia także ruchy perystaltyczne jelit. Dzięki niej organizm także lepiej radzi sobie po zjedzeniu ciężkostrawnych posiłków.

Inne korzyści wynikające z regularnego spożywania mięty

Mięta to nie tylko poprawa działania układu trawienia. Systematyczne picie naparu z liści mięty pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Pod tym względem jej aktywność podobna jest do melisy. Opisywany produkt także uspokaja, łagodzi stany lękowe, nerwowe, redukuje stres, rozluźnia mięśnie i pomaga spokojnie zasnąć. Osoby poszukujące preparatu, który zapewni relaks dla umysłu oraz ciała znajdą rozwiązanie w postaci liścia melisy. Mięta pieprzowa skutecznie radzi sobie z jednostkami chorobowymi, które dotykają wątroby oraz dróg żółciowych. Jest skuteczna w delikatnej niewydolności tego organu. Herbatka miętowa to także bardzo dobre remedium na nieświeży oddech. Co więcej, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej. Nie należy zapominać także o takiej korzyści jak poprawa funkcjonowania górnych dróg oddechowych.

Dlaczego warto pić herbatkę miętową?

       Mięta pobudza układ trawienny do lepszej pracy, dzięki temu organizm lepiej radzi sobie z ciężkostrawnym pokarmem.

       Przynosi ulgę we wszelakich problemach żołądkowych.

       Łagodzi stany nerwowe, lękowe, różne napięcia, pomaga w zasypianiu.

       Pozytywnie działa na wątrobę.

       Odświeża oddech i nawilża błonę śluzową jamy ustnej.

Produkt wegański.

Bestsellery

Promocje %