facebook pixel
Nasiona słodkiej bazylii

6,99

Produkt niedostępny

Informacje

Tukmaria (słodka bazylia) jest rośliną pochodząca z tropikalnych regionów Azji. Znana jest także jako sabja, falooda, selasih czy słodka bazylia, a od tysięcy lat stosuje się ją w medycynie ajurwedyjskiej i medycynie chińskiej. Słodka bazylia ma ponad 150 odmian. Jedną z nich jest święta bazylia azjatycka – czczona i stosowana w indyjskich ceremoniach religijnych.

Nasiona słodkiej bazylii często porównuje się do nasion chia ze względu na podobieństwa w wyglądzie nasion jak i ich kulinarne zastosowanie. To co je jednak odróżnia to czas pęcznienia. Nasiona chia muszą być moczone w wodzie czasami nawet przez minimum 12h aby być gotowe do spożycia. Natomiast nasiona słodkiej bazylii możemy zjeść po zaledwie 3 minutach od zalania wodą!

 

Co mają do zaoferowania nasiona słodkiej bazylii?

  • W 100g zawierają ponad 50g błonnika! Dzięki temu powodują uczucie sytości i zmniejszają chęć na podjadanie. Dla uzyskania oczekiwanego efektu należy spożywać je przed posiłkiem.

  • Dużą zawartość antyoksydantów, które przy odpowiednim i zdrowym trybie życia mogą pomóc nam na dłużej zachować młodość i witalność.

  • Są bogactwem witamin i innych minerałów, które pomogą nam zadbać o odpowiednią kondycję włosów, skóry oraz paznokci.

  • Słodka bazylia jest polecana wszystkim osobom dbającym o szczupłą sylwetkę, ponieważ nie dość, że jest niskokaloryczna, to w jej 100 g znajdziemy aż 40 proc. dziennego zapotrzebowania na żelazo.

  • Posiadają wysoką zawartość białka dlatego są zalecane dla osób aktywnych fizycznie i tych, którzy w swojej diecie preferują białko pochodzenia roślinnego.

 

Jak używać nasion słodkiej bazylii?

Aby otrzymać formę gęstą należy zastosować 20 g nasion słodkiej bazylii na 200ml wody, natomiast aby otrzymać formę płynną należy zastosować 10 g na 200ml wody. Po 3 minutach nasiona można spożyć lub przygotować z nich smaczny i pożywny posiłek.

Warto wiedzieć, że nie wszyscy mogą bez obaw włączyć słodką bazylię do swojej diety. Nie jest ona zalecana dla kobiet w ciąży, ze względu na  działanie obniżające stężenie estrogenu, co w efekcie może doprowadzić do poronienia. Ostrożnie należy stosować ją także u dzieci. Natomiast u mężczyzn czy osób po 30 roku życia powinien być to codzienny element posiłku w trakcie dnia.

Produkt wegański.

 

Do czego można dodawać nasiona słodkiej bazylii?

Nasiona słodkiej bazylii można stosować w podobny sposób jak nasiona chia. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do musli, jogurtów, puddingów, deserów, koktajli, soków, owsianek, sałatek, czy nawet jako dodatek w wodzie do picia.

 

Bestsellery

Promocje %