facebook pixel
Chipsy bananowe

11,99

Informacje

Banany należą do owoców, za którymi przepada bardzo wiele osób. Są nie tylko pyszne, pożywne, ale także kojarzą się z odległą krainą, w której rosną. Doskonale smakują, gdy są spożywane samodzielnie, mogą być składnikiem pysznych sałatek, a także koktajli. Wspaniałą alternatywą są suszone banany, które mogą stanowić wyjątkową i zdrową przekąskę. Mają bardzo wiele właściwości. Warto je włączyć do swojego menu. Dlaczego?

Kilka słów o bananach

Banany to owoce, które rosną w rejonie międzyzwrotnikowym. Jest to związane z tym, że roślina do prawidłowego rozwoju wymaga ciepła i wilgotności. Są one bardzo zdrowe, dlatego mogą być ciekawą przekąską, gdy dopadnie nas mały głód. W składzie znaleźć można sacharozę, dzięki której owoce są tak słodkie. Warto wskazać także na obecność kwasu izowalerianowego, a także estrów, które wpływają na smak produktu. Banany zawierają również potas, który jest wskazany dla ludzi aktywnych fizycznie i pełnych energii.

Jakie właściwości zdrowotne mają banany?

Banany powinny spożywać również osoby, które borykają się z problemami z układem pokarmowym, szczególnie w przypadku wrzodów żołądka. Wynika to z tego, że prezentowane owoce mają właściwości, które pozytywnie działają na ściany tego organu. Banany ochronią te struktury przed negatywnym działaniem kwasu. Istotne jest także to, że określone owoce stymulują błony śluzowe do wydzielania większej ilości śluzu. To sprawia, że dochodzi do gojenia ran w układzie pokarmowym. Dzięki temu po upływie określonego czasu owrzodzenia znikają.

Dlaczego warto sięgnąć po chipsy bananowe?

Suszone banany są pyszne i wartościowe. Można je chrupać zawsze wtedy, gdy przychodzi ochota na coś słodkiego. W takiej sytuacji nie mamy wyrzutów sumienia spowodowanych tym, że sięgamy po coś niezdrowego. Chipsy bananowe uzyskane przez suszenie owoców są znacznie zdrowsze niż smażone banany.

Jakie korzyści zapewnia spożywanie suszonych bananów?

Suszone banany są dość kaloryczne, jednakże warto je spożywać od czasu do czasu, gdyż są bardzo zdrowe. Chipsy bananowe ze względu na to, że mają formę suszonych owoców, są łatwiej przyswajalne przez organizm. Co więcej, mają dużo potasu, który przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, a także apatii. Obecność tego mikroelementu wpływa pozytywnie na prace ludzkich mięśni.

Składniki: Banan suszony, olej kokosowy, cukier trzcinowy, aromat bananowy. 

Produkt wegański. 

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2225 kJ / 533 kcal

  • Białko: 2,3 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 58 g (35 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 34 g (29 g)

  • Błonnik: 8 g

  • Sól: 0 g

Bestsellery

Promocje %