facebook pixel
Siemię lniane złote

8,99

Informacje

Są takie rośliny, które są znane od bardzo dawna, a ich zdrowotne właściwości doceniane są do dzisiejszego dnia. Takim darem natury jest siemię lniane. Nasiona rośliny mają cenne składniki odżywcze, które stanowią remedium na wiele dolegliwości. Jest to wspaniałe źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika, witaminy, A, B6, E oraz D. Znajdziemy tam również magnez, selen, wapń, cynk, żelazo, miedź i wiele innych. Co zyskamy, gdy wprowadzimy produkt do swojego menu?

Jaki jest skład złocistych nasion lnu zwyczajnego?

Złociste nasiona lnu zwyczajnego dostarczają do organizmu przede wszystkim kwasów tłuszczowych omega 6 oraz omega 3. Warto podkreślić, że w tym przypadku proporcja jest właściwa, gdyż przewagę stanowią te drugie. Jest to bardzo ważne, gdyż nadmiar pierwszego komponentu może doprowadzać do ukształtowania się stanów zapalnych. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie produktów, w których wskazana zależność jest na odpowiednim poziomie.

Nasiona lnu mają także znaczące ilości białka, a także błonnika pokarmowego. Nie należy zapominać o witaminach A, E, B6 oraz D. Siemię lniane to również pierwiastki, a mianowicie magnez, selen, żelazo, miedź, cynk, wapń. Produkt zawiera śluzy roślinne, które pęcznieją w wodzie, dzięki temu przyczynia się do poprawy perystaltyki jelit. Co więcej, len to również hormony roślinne określane jako fitoestrogeny, które hamują receptory estrogenowe i przyczyniają się między innymi do ochrony układu ludzkiego przed złym wpływem reaktywnych form tlenu. Natomiast obecność flawonoidów sprawia, że proces starzenia się organizmu postępuje znaczenie wolniej.

Jakie właściwości mają złociste nasiona lnu zwyczajnego?

Badania naukowe wskazują, że siemię lniane skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi i dobrze oddziałuje na gospodarkę lipidową. Co więcej, regularne przyjmowanie produktu może przyczynić się do cofnięcia zmian miażdżycowych. Obecność wielonienasyconych kwasów tłuszczowych może zatrzymać rozwój choroby niedokrwiennej serca. Siemię lniane doskonale wpływa na skórę. Sprawia, że jest odżywiona, odzyskuje blaski i jednolity koloryt.

Jak spożywać siemię lniane złociste?

W celu przygotowania preparatu należy zalać jedną łyżeczkę siemienia lnianego ¾ szklanki ciepłej wody i dobrze wymieszać. Tak przygotowany kleik można spożywać samodzielnie lub w towarzystwie jogurtu bądź mleka. Nasiona wyrobu można także z powodzeniem dodawać do zup, płatków śniadaniowych, twarogu i innych potraw.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2096 kJ / 499 kcal

  • Białko: 28,9 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 17 g (0,3 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 31 g (2,36 g)

  • Błonnik: 18 g

  • Sól: 0,2 g

Bestsellery

Promocje %