facebook pixel

Z jakich gatunków orzechów wyrabia się masła i kremy?

Marzec 2, 2021

Masła orzechowe i kremy to wyroby, które ukochali sobie miłośnicy orzechów i nie tylko. Zajadają się nimi także dzieci, a zapaleni kucharze wykorzystują je jako dodatek do wytrawnych potraw. Dzięki mnogości rodzajów orzechów, a co za tym idzie - również bogactwu wartości odżywczych w nich zawartych, kremy i pasty orzechowe mogą zajmować specjalne miejsce w codziennej diecie, stanowiąc ważne źródło białka, błonnika oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jedynym warunkiem jest „zdrowy” skład produktów, pozbawiony sztucznych ulepszaczy smaku oraz starannie wyselekcjonowane gatunki orzechów. W dzisiejszym wpisie opowiemy, z jakich rodzajów orzechów wyrabiamy nasze pyszne kremy. Zapraszamy do lektury.

Tradycyjne masło orzechowe – z czego powstaje?

Spośród wyrobów orzechowych najbardziej rozpowszechnionym produktem jest masło orzechowe, czyli pasta, której bazą są przede wszystkim orzechy ziemne (orzechy arachidowe, fistaszki). Według ogólnie przyjętych standardów, tradycyjne masło orzechowe powinno zawierać w swoim składzie minimum 90% fistaszków. Resztę mogą stanowić oleje roślinne, dodatkowe cukry (cukier trzcinowy, cukier kokosowy) i utwardzacze.

Tymczasem, jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie, wyroby zawierające dokładnie 100% orzechów arachidowych nie tylko są zdrowsze, ale także charakteryzują się lepszymi walorami smakowymi. Z tego względu w ofercie posiadamy wyłącznie naturalne pasty orzechowe, które gwarantują maksimum wartości odżywczych w każdej łyżeczce produktu. Masło orzechowe dostępne jest u nas w kilku wersjach – w formie gładkiego kremu, pasty z kawałkami orzechów oraz ze specjalnymi dodatkami smakowymi np. z chili, kokosem lub cynamonem i rodzynkami. 

Poznaj świat past i kremów z orzechów

Produkty orzechowe to nie tylko masło orzechowe. To także cała paleta nieoczywistych kompozycji o odmiennych właściwościach odżywczych i walorach smakowych. Miłośników czystego, orzechowego szaleństwa z pewnością zainteresują pasty orzechowe wyprodukowane z orzechów włoskich, nerkowców, pistacji, migdałów czy orzechów laskowych. W ofercie posiadamy także mix pięciu orzechów, który zaspokoi zmysły najbardziej wymagających smakoszyNasze wyroby charakteryzuje bardzo prosty skład, który zawiera tylko jeden element – prażone orzechy. Dzięki wykorzystaniu najlepszych, starannie dobranych odmian orzechów z całego świata, pasty orzechowe wyróżnia głęboki smak, który sprawia, że wszelkiego rodzaju ulepszacze stają się zbędne.

Z kolei kremy orzechowe to kategoria, która powstała z myślą o fanach słodkości. Bazą kremów orzechowych są najczęściej orzeszki ziemne (tak jak w przypadku masła orzechowego) oraz orzechy laskowe. Aksamitny, nienachalny smak tych orzechów powoduje, że świetnie nadają się one jako podstawa złożonych kompozycji. Do odpowiednio przygotowanej, zmielonej masy z prażonych orzechów dodaje się różne aromatyczne dodatki. W przypadku naszych autorskich receptur są to m.in. kawa, wanilia, karob, matcha i wiele, wiele innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych wyrobach, zapraszamy do zakładki „Produkty”. Tam znajdziesz szczegółowe informacje na temat składu past i kremów orzechowych oraz krajów pochodzenia naszych orzechów.

Wróć