facebook pixel

Blog

Co to znaczy, że olej jest tłoczony na zimno?

Wrzesień 1, 2021

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w życiu odgrywa zdrowa dieta. Wybierając pełnowartościowe produkty, warto zwrócić uwagę na olej. Na sklepowych półkach można znaleźć różne artykuły, jednak w tym wypadku najlepiej sięgnąć po oleje tłoczone na zimno. Jakie walory mają takie wyroby i dlaczego sprawdzą się w każdej kuchni?

Więcej

Charakterystyka i właściwości orzeszków piniowych

Lipiec 25, 2021

Każdy z nas lubi małe przekąski. Podjadanie między większymi posiłkami może się jednak skończyć przybieraniem na wadze – wszystko zależy od tego, co będziemy jeść. Warto zatem postawić na zdrową żywność, która nie tylko doda nam energii, lecz także zadba o cały organizm. Dobrym wyborem są coraz bardziej popularne orzeszki piniowe, które stanowią nieocenione źródło wielu witamin i minerałów. Dlaczego warto włączyć je do codziennego menu?

Więcej

Czy ksylitol fiński stanowi dobre wsparcie w odchudzaniu?

Maj 10, 2021

Cukier, przez dietetyków i lekarzy nazywany białą śmiercią, ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Nadmierne spożywanie substancji skutecznie uniemożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów. W takiej sytuacji warto ograniczyć jego ilość w diecie, a zamienić go na ksylitol fiński, czyli cukier brzozowy. Czy ten specyfik to najlepsza broń w walce z otyłością?

Więcej

Do czego można wykorzystywać wiśnie suszone?

Marzec 30, 2021

Jak zasmakować odrobiny lata podczas ponurych, zimowych wieczorów? Najlepiej sięgnąć po suszone wiśnie, które bezbłędnie przechowują smak lipcowej beztroski. Ich słodko-kwaśny charakter potrafi ubarwić niejeden przepis, a lekka konsystencja sprawia, że nadają się zarówno do mięs, wypieków, jak i samodzielnego spożywania. Jednak wspaniałe właściwości smakowe nie są ich jedyną zaletą.

Więcej

Z jakich gatunków orzechów wyrabia się masła i kremy?

Marzec 2, 2021

Masła orzechowe i kremy to wyroby, które ukochali sobie miłośnicy orzechów i nie tylko. Zajadają się nimi także dzieci, a zapaleni kucharze wykorzystują je jako dodatek do wytrawnych potraw.

Więcej

Na czym polega różnica między olejem kokosowym rafinowanym a nierafinowanym?

Luty 9, 2021

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia ze zdrową żywnością wie, że olej kokosowy jest najzdrowszym olejem roślinnym dostępnym na rynku. A kto jeszcze tego nie wie, powinien jak najszybciej przekonać się na własnej skórze, jakie korzyści niesie ze sobą włączenie tego produktu do codziennej diety.

Więcej