facebook pixel
Producent zdrowej żywności Nutura – poznaj wizję naszej marki

Zdrowe nawyki żywieniowe

Na długo przed powstaniem przedsiębiorstwa interesowaliśmy się zdrowym odżywianiem. Prowadząc aktywny, sportowy tryb życia wypatrywaliśmy na rynku spożywczym produktów, które cechują się odpowiednimi wartościami odżywczymi. Podczas poszukiwania zdrowych źródeł tłuszczy dla naszej zbilansowanej diety zaczęliśmy w domowych warunkach przygotowywanie past na bazie orzechów. Z czasem do past orzechowych zaczęliśmy dodawać różnego rodzaju naturalne dodatki i szukać ciekawych połączeń smakowych. W kwietniu 2015 roku powstał pomysł o stworzeniu własnych produktów. Właśnie tak powstała nasza marka.

Zdrowe nawyki żywieniowe
Od pomysłu do pierwszego sprzedanego produktu

Od pomysłu do pierwszego sprzedanego produktu

Z dniem narodzin pomysłu zaczęliśmy prace nad jego realizacją oraz uzyskaniem potrzebnych pozwoleń do adaptacji naszego pierwszego lokalu produkcyjnego. W kwietniu 2016 została założona spółka oraz rozpoczęły się prace adaptacyjne w pomieszczeniach. Lokal w czerwcu 2016 został zatwierdzony i wpisany do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli żywności Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Pierwszy lokal produkcyjny to 110 m2 powierzchni, która dzieliła się na: magazyn surowców, wydzieloną część przeznaczoną do mycia opakowań szklanych, pomieszczenia produkcyjnego, pomieszczenia przeznaczonego do etykietowania produktów, magazynu produktów gotowych, pomieszczenia socjalnego, korytarza komunikacyjnego oraz toalety dla personelu. Obecnie nasza firma została już przeniesiona do kilkukrotnie większego lokalu. Po zatwierdzeniu zakładu natychmiast zabraliśmy się za produkcję. Początkowo nasza oferta składała się z pięciu produktów. Pierwsza sprzedaż naszych produktów nastąpiła w lipcu 2016 roku.

Marka Nutura

Produkty naszej marki cieszą się dużym zainteresowaniem w branży zdrowej żywności. Surowce, których używamy w produkcji naszych maseł orzechowych, są najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych dostawców. Bycie bezpośrednim producentem pozwala nam kontrolować jakość każdej partii produkcyjnej, żeby zapewnić naszym klientom produkt zgodny z ich oczekiwaniami. Nasz asortyment można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w sklepach z odżywkami dla sportowców, w aptekach i drogeriach. Wyróżniają nas niespotykane połączenia dodatków oraz dbałość o smak w każdym z produktów. Na obecną chwilę gama naszych produktów składa się z kilkunastu pozycji. Są to głównie pasty i kremy na bazie różnych orzechów w ciekawych i wyjątkowych wariantach smakowych. Cały czas pracujemy nad poszerzaniem naszego portfolio produktowego.

Marka Nutura