facebook pixel
Wiśnie suszone

16,99

Informacje

Suszone wiśnie od wieków wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie ludowej, przede wszystkim w łagodzeniu problemów z pęcherzem moczowym. Co więcej, jest to także dobry produkt na bezsenność. Jednakże na tym lista się nie wyczerpuje, jeżeli chodzi o właściwości wiśni suszonych. Dowiedz się, dlaczego warto włączyć te produkty do swojego jadłospisu.

Kilka słów o wiśniach

Wiśnie suszone mają bardzo wiele właściwości odżywczych mimo że w większości składają się z wody. Jest to skarbnica witamin, przeciwutleniaczy, minerałów i innych cennych składników. Jednakże oprócz tego suszone wiśnie mają niezwykłe walory smakowe. Wiśnie swój kolor zawdzięczają obecności antocyjanów, czyli barwników zaliczanych do grupy flawonoidów. Im więcej jest tych składników, tym barwa jest bardziej intensywna.

Jakie właściwości zdrowotne mają suszone wiśnie?

Wiśnie suszone mają bardzo dużo przeciwutleniaczy. Określone substancje chronią układ człowieka przed nowotworami, a także spowalniają proces starzenia się organizmu.

Zasadniczą zaletą suszonych wiśni jest także wspomaganie pracy układu sercowo - naczyniowego. Związane jest to z obecnością kilku substancji, a mianowicie antocyjanów, które zwiększają elastyczność naczyń włosowatych. Obecność potasu zapewnia doskonałą ochronę dla serca. Błonnik przyczynia się do obniżania złego cholesterolu, tym samym zmniejsza niebezpieczeństwo chorób serca. Natomiast witamina C doskonale uszczelnia naczynia krwionośne.

Podkreślić należy fakt, że wiśnie przez obecność potasu i sodu działają moczopędnie. W związku z tym przynoszą wspaniałe rezultaty w leczeniu chorób układu moczowego, takich jak kamica nerkowa, czy też zapalenie pęcherza. Suszone wiśnie są wskazane dla osób, które są na diecie odchudzającej. Stanowią bogate źródło błonnika rozpuszczalnego, który pod wpływem wody, zwiększa swoją objętość zapewniając tym samym uczucie sytości.

Składniki: Wiśnia suszona (53,6%), cukier trzcinowy (45,9%), olej słonecznikowy (0,5%). 

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 1373 kJ / 325 kcal

  • Białko: 2,5 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 80 g (62,5 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 0 g (0 g)

  • Błonnik: 2,5 g

  • Sól: 0,006 g

Bestsellery

Promocje %