facebook pixel
Wiśnie suszone

16,99

Produkt niedostępny

Informacje

Wiśnie suszone mają bardzo wiele właściwości odżywczych pomimo tego, że w większości składają się z wody. Jest to skarbnica witamin, przeciwutleniaczy, minerałów oraz innych, cennych składników, które pomagają w walce z nadwagą i wzmacniają organizm. Suszone wiśnie są wskazane dla osób, które są w trakcie diety odchudzającej. Stanowią one bowiem bogate źródło błonnika rozpuszczalnego, który pod wpływem wody, zwiększa swoją objętość, zapewniając uczucie sytości. Oprócz tego suszone wiśnie mają niezwykłe walory smakowe, które sprawiają, że taka przekąska stanowi ciekawą alternatywę dla czekoladowych słodkości. 

Zdrowotne właściwości wiśni suszonych

Suszone wiśnie od wieków wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie ludowej, przede wszystkim w łagodzeniu problemów z pęcherzem moczowym. Dzięki swoim moczopędnym właściwościom przynoszą szybkie rezultaty w walce z takimi chorobami jak kamica nerkowa czy zapalenia pęcherza. 

Zasadniczą zaletą suszonych wiśni jest także wspomaganie pracy układu sercowo-naczyniowego. Związane jest to z obecnością kilku substancji, a mianowicie antocyjanów, które zwiększają elastyczność naczyń włosowatych. Z kolei, duża zawartość potasu i witaminy C zapewnia doskonałą ochronę dla serca i naczyń krwionośnych, a zawarty w wiśniach błonnik dodatkowo przyczynia się do obniżania złego cholesterolu, zmniejszając niebezpieczeństwo chorób serca. Jest to także dobry produkt na bezsenność, ponieważ duża zawartość antyoksydantów zmniejsza stres oksydacyjny, spowalniając proces starzenia się organizmu i ograniczając ryzyko wystąpienia nowotworów.

Składniki: Wiśnia suszona (53,6%), cukier trzcinowy (45,9%), olej słonecznikowy (0,5%).

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 1373 kJ / 325 kcal

  • Białko: 2,5 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 80 g (62,5 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 0 g (0 g)

  • Błonnik: 2,5 g

  • Sól: 0,006 g

Bestsellery

Promocje %