Płatki drożdżowe nieaktywne
Pochodzenie głównego składnika: Estonia
Informacje
Cena niższa o 5% VAT.
Zapewne wielu zastanawia się, czym tak naprawdę są płatki drożdżowe nieaktywne. Nazwa tego kuchennego dodatku nie brzmi przecież zbyt znajomo.
Płatki drożdżowe, to produkt, który otrzymuje się z wysuszonych i oczywiście nieaktywnych drożdży. Myte, suszone, a w następnej kolejności zamieniane w płatki drożdże, to produkt wykazujący wiele prozdrowotnych właściwości. Jest ich tak dużo, że aż nie sposób wymienić wszystkich. Wśród głównych wyróżnia się jednak kolejno: wsparcie układu nerwowego, pokarmowego i sercowo – naczyniowego.
Płatki drożdżowe nieaktywne i ich zdrowotne właściwości
Wysoką wartość odżywczą omawianego dodatku potwierdza jego skład. Płatki drożdżowe nieaktywne bogate są w białko, witaminy i minerały. Dzięki nim organizmowi dostarczyć możemy witaminy z grupy B, witaminę A, kwas foliowy, a także magnez, żelazo, wapń, miedź czy potas. Poza tym płatki tego rodzaju stanowią również bogate źródło błonnika pokarmowego. Aktywnie wspierają więc pracę przewodu pokarmowego i ochronę układu sercowo – naczyniowego. A to i tak nie wszystko. Ten kuchenny dodatek doskonale działa również na system nerwowy człowieka. Jego systematyczne jedzenie minimalizuje ryzyko depresji, polepsza pamięć i poprawia koncentrację.
Dietę bogatą w płatki drożdżowe powinni uskuteczniać weganie i wegetarianie. Dzięki niej wzbogacą bowiem swój jadłospis w niezbędne witaminy i minerały. Co więcej, na skutek działania immunomodulacyjnego płatków, wzmocnią również swój system odpornościowy. Poza tym obniżą poziom złego cholesterolu i wyregulują procesy trawienne.
W diecie odchudzającej, która wymaga obecności błonnika, płatki drożdżowe też się sprawdzają. Gdy osoba na diecie wzbogaci nimi posiłki, może liczyć również na piękne włosy i paznokcie oraz wzmocnione włosy.
W jaki sposób wykorzystywać je podczas gotowania i pieczenia?
Płatki drożdżowe nieaktywne idealnie sprawdzają się, jako dodatek do sosów i zup. Ze względu na swój orzechowo – serowy smak nadają im wyrazistego charakteru. Co więcej, stanowią również doskonałe uzupełnienie farszu do mięs, pasztetów i zapiekanek makaronowych.
Z kolei w formie posypki użyć ich można do kanapek, tostów, sałatek i gotowanych warzyw. Serwowane z nimi potrawy nie tylko nabierają głębszego, charakterystycznego smaku, ale stają się też o wiele zdrowsze!
Produkt wegański.
Wartości odżywcze
Wartość odżywcza: 100 g
Wartość energetyczna: 1403 kJ / 335 kcal
Białko: 45 g
Węglowodany (w tym cukry): 27,5 g (2 g)
Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 5 g (0,5 g)
Błonnik: 20 g
Sól: 0,04 g
Promocje %