facebook pixel
Sól himalajska drobnoziarnista

6,99

Informacje

Mimo tego, że sól himalajska drobnoziarnista reklamowana jest, jako najzdrowsza na świecie, nadal wiele osób ma co do tego spore wątpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że w Pakistanie mieszkańcy wykorzystują ją głównie do celów leczniczych. Kraj ten słynie zresztą z jej wydobywania.

Poza tym substancja ta, jako typ soli krystalicznej, ma też większe zastosowanie, niż jej klasyczna postać. Co więcej, nie jest ani przetwarzana, ani czyszczona chemicznie. Jej działanie na ludzki organizm siłą rzeczy jest więc pozytywniejsze.

Napój na bazie soli himalajskiej

Jeszcze do niedawna większość osób uważała, że najzdrowszym i najbardziej naturalnym napojem wspomagającym i regenerującym jest szklanka ciepłej wody z miodem i cytryną. Dziś wiele osób porzuca codzienny zwyczaj jej picia na rzecz wody z solą. Dlaczego?

Ponieważ napój z solą himalajską ma działanie silnie oczyszczające. Doskonale usuwa toksyny z wątroby i eliminuje z organizmu metale ciężkie. Poza tym, dzięki codziennym naparom tego rodzaju, możemy aktywnie wspierać też cały układ pokarmowy.

Szklanka wody z solą polecana jest osobom prowadzącym aktywny tryb życia, a także tym którym zależy na oczyszczeniu organizmu. Pić ją powinny też ci, którzy przeszli zatrucie pokarmowe lub z jakichś powodów muszą wspomóc swój układ trawienny.

Sól himalajska drobnoziarnista i jej skład

Na ogół twierdzi się, że sól himalajska drobnoziarnista nie jest wcale tak zdrowa, jak mogłoby się wydawać. Faktem jest, że ma w swoim składzie wiele ważnych dla organizmu pierwiastków. Udowodniono, że jest ich około stu. Są to między innymi: potas, fosfor, wapń, magnez, sód, chrom, żelazo, mangan, cynk i selen.

Mimo że lista ta jest jeszcze dłuższa, zaleca się, by tak jak każdą inną sól i tą himalajską jeść w umiarkowanych ilościach. Jednak oprócz tego, że można wykorzystywać ją w kuchni, doskonale sprawdza się też w innych sytuacjach.

Różowa w zabarwieniu sól służy przy kąpielach leczniczych lub okładach po ukąszeniach niektórych owadów. Dzięki niej możliwe są też efektowne inhalacje górnych dróg oddechowych. Doskonale sprawdza się też zresztą przy problemach z zatokami. Jako środek do płukania gardła, łagodzi  z kolei i dezynfekuje je w trakcie infekcji.

Produkt wegański.

 

Bestsellery

Promocje %