facebook pixel
Nasiona chia

19,99

Informacje

Nasiona chia zdobywają coraz większą popularność. Określenie to znaczy tyle co siła. Tak naprawdę jest to dobra nazwa, gdyż produkt ten jest bogaty w bardzo duże ilości kwasów Omega 3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przykładem jest kwas alfa-linolenowy, który jest pożądanym elementem w ludzkim układzie, gdyż sami nie potrafimy go wyprodukować. Nasiona szałwii hiszpańskiej to wspaniałe źródło magnezu, fosforu, żelaza, cynku, a ponadto fosforu. Co więcej, jest to niezastąpiony produkt, jeżeli chodzi o dostarczenie błonnika. Jakie jeszcze korzyści zapewnia systematyczne spożywanie nasion chia?

Słów kilka o składnikach odżywczych występujących w nasionach chia

Osoby, które włączą do swojego menu nasiona chia wzbogacą swoje codzienne w posiłki o dużą ilość cennego białka, błonnika, wapnia, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy oraz minerały, w szczególności potas, który przyczynia się do obniżenia ciśnienia. Zasadnicze znaczenie mają przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które dobrze działają na układ nerwowy, spowalniają procesy demencji, poprawiają wzrok, chronią przed schorzeniami serca, zapobiegają miażdżycy oraz chorobie wieńcowej.

W jaki sposób należy spożywać nasiona szałwii hiszpańskiej?

Nasiona chia to bardzo cenny składnik diety. Jednakże trzeba przyjmować je w ograniczonych ilościach. Wynika to z dużej ilości błonnika. Znaczna ilość tego komponentu przyczynia się do upośledzenia wchłaniania innych elementów. Ze względu na ten aspekt nie możemy zatem przekraczać dawki 40 gram nasion dziennie w wersji rozłożonej na dwie posiłki. Wyrób ten bardzo dobrze sprawdza się jako część owsianki lub jogurtu. Nasiona szałwii hiszpańskiej możemy dodawać do ciasta chlebowego, zagęszczać nimi zupy. Osoby borykające się z problemami dotyczącymi układu pokarmowego powinny zrezygnować ze spożywania nasion chia.

Czy nasiona chia pozwalają utrzymać zgrabną sylwetkę?

Istotną zaletą nasion szałwii hiszpańskiej jest bardzo duża ilość błonnika. Element ten pęcznieje w żołądku, co skutecznie przyczynia się do zapewnienia uczucia sytości. Ponadto, produkt ten wpływa na regulację rytmu wypróżnień i skutecznie oczyszcza jelita. Podkreślić należy jednak fakt, że konieczność nieprzekraczania zalecanej ilości błonnika w ciągu dnia sprawia, że nasiona szałwii hiszpańskiej nie odgrywają zasadniczego znaczenia w procesie odchudzania.

Dlaczego należy włączyć nasiona chia do codziennego menu?

       Nasiona szałwii hiszpańskiej mają dużą ilość błonnika, który przyczynia się do regulowania rytmu wypróżnień.

       Produkt zawiera bardzo dużo minerałów, witamin i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które potrzebne są do prawidłowego działania organizmu ludzkiego.

       Nasiona chia pozytywnie działają na układ nerwowy, wzrok, zapobiegają miażdżycy i chorobie wieńcowej.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2031 kJ / 486 kcal

  • Białko: 16,5 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 42,1 g (0 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 30,7 g (3,3 g)

  • Błonnik: 34,4 g

  • Sól: 0,4 g

Bestsellery

Promocje %