facebook pixel
Ostropest ziarno

13,99

Produkt niedostępny

Informacje

Ostropest plamisty jest rośliną o niesamowitych właściwościach i działaniu na organizm człowieka. Wynika to z jego silnych detoksykacyjnych oraz regenerujących właściwości. Włączenie ostropestu do swojego jadłospisu zabezpieczy przed negatywną aktywnością toksyn, które roślina pomaga usunąć z układu. Ten wspaniały dar natury chroni przed mykotoksynami, pestycydami, dwusiarczkiem węgla, a także alkoholem. Jakie jeszcze właściwości można wymienić, jeżeli chodzi o ostropest plamisty?

Kilka ważnych słów o ostropeście plamistym

Prezentowany produkt znany był już w Starożytności. Bez wątpienia stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób spożywających alkohol, kobiet borykających się z endometriozą. Niezwykłe właściwości rośliny wynikają z obecności związku określanego mianem sylimaryny, która skutecznie chroni wątrobę przed toksynami. Wskazany flawonoid podejmuje także skuteczną walkę z wolnymi rodnikami i przyczynia się tym samym do spowolnienia procesów związanych ze starzeniem się organizmu ludzkiego. Największe stężenie komponentu występuje właśnie w ziarnach ostropestu. Doprowadza ona do przedłużenia żywotności komórek w organizmie człowieka, co w rezultacie prowadzi do dłuższej młodości, dobrego wyglądu, a co najważniejsze zdrowia.

W jakich sytuacjach sprawdzi się ostropest plamisty?

Ostropest plamisty stosuje się w procesie leczenia marskości wątroby, chorobie alkoholowej, czy też w zatruciach grzybami. Ostropest zapobiega również kamicy żółciowej. Istotna zaleta jest także fakt, że skutecznie łagodzi bóle migrenowe. Nie bez znaczenia jest także działanie przeciwzapalne i obniżanie stężenia cholesterolu we krwi. Jest także przydatny w leczeniu nowotworów poza czasem chemioterapii, której zasadniczym celem jest wprowadzenie wolnych rodników pozwalających na zniszczenie komórek rakowych.

Jak stosować ostropest plamisty?

Niezmielone nasiona ostropestu plamistego to bardzo dobra metoda na utrzymanie wszystkich niezbędnych właściwości. Produkt najlepiej mielić w młynku do kawy bezpośrednio przed spożyciem. Stanowią doskonały dodatek do kanapek, owsianki, jogurtu, czy zup.

Dlaczego warto spożywać ostropest plamisty?

       Ostropest ma bardzo dużo cennych witamin oraz minerałów, wśród których zasadnicze miejsce zajmuje sylimaryna.

       Chroni wątrobę przed negatywnym działaniem toksyn i innych niepożądanych substancji.

       Przynosi pozytywne rezultaty w walce z nowotworami poza okresami chemioterapii.

       Spowalnia proces starzenia się organizmu.

       Zakup ostropestu w całych ziarnach pozwala na zachowanie właściwości rośliny.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 1558 kJ / 371 kcal

  • Białko: 16 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 1,3 g (1 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 23 g (3,9 g)

  • Błonnik: 47 g

  • Sól: 0 g

Bestsellery

Promocje %