facebook pixel
Sezam biały

5,99

Produkt niedostępny

Informacje

Cena niższa o 5% VAT. 

W świecie roślin jest wiele gatunków, które słyną ze swoich właściwości zdrowotnych od stuleci i mimo upływu czasu nie tracą na swojej popularności. Doskonałym przykładem jest sezam biały. Jest to produkt, który ma unikalne zestawienie witamin i minerałów. Dzięki temu należy do najzdrowszych potraw świata. W prezentowanym produkcie znaleźć można ogromne pokłady wapnia. To także cenne źródło fitosteroli oraz przeciwutleniaczy.

Jakie właściwości zdrowotne ma biały sezam?

Sezam biały jest rośliną wykorzystywaną przez człowieka od stuleci. Znany był w starożytnych Indiach, a następnie znalazł się na Bliskim Wschodzie, Afryce i kolejnych obszarach Azji. Jego właściwości zdrowotne zostały potwierdzone w wyniku badań przeprowadzonych w XVII wieku w USA. Obecnie jest składnikiem preparatów leczniczych, stosowany jest także w kuchni i kosmetyce.

Sezam stanowi bogate źródło kwasów tłuszczowych omega 6, przeciwutleniaczy, błonnika, a także witamin. To skarbnica białka złożonego z bardzo dobrej jakości aminokwasów. W określonym produkcie znajdziemy również znaczną zawartość magnezu i inne komponenty, które wyróżniają się pod względem właściwości przeciwcukrzycowych.

Sezam biały ma dużo żelaza. W związku z tym z jego walorów leczniczych powinny korzystać osoby cierpiące z powodu anemii. Ponadto wyrób ma aktywność przeciwmiażdżycową i pozytywnie działa na układ krążenia człowieka. Co więcej, obniża poziom złego cholesterolu i z tego względu ogranicza niebezpieczeństwo udarów, czy choroby wieńcowej. Badania naukowe wykazują, że biały sezam wpływa na ryzyko powstania chorób nowotworowych, na przykład raka jelita.

Duża zawartość błonnika przyczynia się do dobrego funkcjonowania układu trawiennego. Pozwala on na pozbycie się resztek pokarmowych. Ma bardzo dużo miedzi wpływającej na piękne włosy. Nie bez znaczenia jest także dobroczynne działanie na skórę człowieka. Bogactwo witamin i mikroelementów sprawia, że cera jest odżywiona, promienna, pozbawiona wyprysków, po prostu piękna. Jednakże to nie wszystkie właściwości sezamu białego. Lista jest bardzo długa i zapewne otwarta.

Dlaczego warto spożywać sezam?

       Nasiona białego sezamu stanowią bogate źródło fosforu, żelaza, miedzi, selenu, cynku, witaminy B1, błonnika pokarmowego, białka, zdrowych kwasów tłuszczowych i wielu innych cennych składników.

       Doskonale wpływa włosy i wygląd cery.

       Badania naukowe wskazują na działanie antynowotworowe.

       Ze względu na zawartość żelaza wskazany dla osób z anemią.

       Ma aktywność przeciwmiażdżycową i korzystnie działa na układ krążenia.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2710 kJ / 656 kcal

  • Białko: 23 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 2,1 g (1,6 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 60 g (6,7 g)

  • Błonnik: 7,9 g

  • Sól: 0,03 g

Bestsellery

Promocje %