facebook pixel
Pestki dyni

7,99

Produkt niedostępny

Informacje

Cena niższa o 5% VAT. 

Pestki dyni to bardzo smaczna przekąska. Wiele osób uwielbia delektować się ich smakiem pomiędzy posiłkami. Jednakże, czy zdajemy sobie sprawę z ich niesamowitych właściwości zdrowotnych? Szczególną zaletą produktu jest duża zawartość cynku. Stanowią one jedno z cenniejszych źródeł tego mikroelementu. Warto wskazać, że pestki dyni mają cudowne działanie, jeżeli chodzi o poprawę sprawności seksualnej, czy płodności. Wykazują bardzo duże znaczenie przy przeroście prostaty.

Jakie cenne wartości znajdziemy w pestkach dyni?

W pestkach dyni możemy znaleźć dużo wartościowych składników. Prezentowany produkt bogaty jest w witaminę E, C, ryboflawinę, tiaminę, kwas foliowy, niacynę, witaminy A oraz K, a ponadto B6. Jednakże to nie wszystko. Wymienia się również minerały, takie jak cynk, magnez, fosfor, potas, żelazo oraz wapń. Na uwagę zasługuje to, że pestki dyni zawierają jednonienasycone oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Jaki wpływ na układ człowieka mają pestki dyni?

Wyrób ma bardzo duże ilości witaminy E. Składnik ten charakteryzuje się tym, że pozytywnie wpływa na płodność oraz wytwarzanie plemników. Ze względu na znaczną zawartość cynku poprawia sprawność seksualną mężczyzn.

Obecność kwasów tłuszczowych omega 3 i fitosteroli ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o obniżenie cholesterolu LDL we krwi. Co więcej, pestki dyni chronią przed rozwojem miażdżycy i innych schorzeń cywilizacyjnych.

To również idealny produkt dla tych, którzy dbają o wygląd i pragną spowolnić procesy starzenia się organizmu. Antyoksydanty podejmują walkę z wolnymi rodnikami. Dzięki temu układ człowieka jest mniej narażony na choroby nowotworowe. Co więcej, czas także pozostawia na jego ciele mniejsze ślady.

Opisywany dar natury jest także niezastąpiony, jeżeli chodzi o poprawę nastroju. Każdy, kto przechodzi trudne chwile, powinien sięgnąć po pestki dyni. Obecność magnezu oraz potasu sprawia, że układ nerwowy funkcjonuje zdecydowanie lepiej i przyczynia się do łagodzenia stanów depresyjnych. W pestkach dyni znajduje się także związek określany jako kukurbitacyna, która pomaga w pozbyciu się pasożytów układu pokarmowego.

Dlaczego warto włączyć pestki dyni do swojego menu?

       Zawierają wiele cennych witamin oraz minerałów.

       Poprawiają sprawność seksualną mężczyzny oraz pozytywnie wpływają na produkcję plemników.

       Obniżają poziom cholesterolu LDL we krwi.

       Spowalniają proces starzenia się organizmu.

       Pomagają w pozbyciu się pasożytów układu pokarmowego.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2444 kJ /589 kcal

  • Białko: 28,9 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 12,7 g (11,3 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 45,8 g (8,48 g)

  • Błonnik: 5,3 g

  • Sól: 0,05 g

Bestsellery

Promocje %