facebook pixel
Sezam czarny

5,99

Informacje

Cena niższa o 5% VAT. 

Świat przepełniony jest bogactwem różnych smaków. Kuchnie pochodzące z odległych zakątków przyciągają naszą uwagę, sprawiają, że chcemy doświadczać czegoś nowego. Przykładem jest Kuchnia Dalekiego Wschodu, która jest bogata, wyrazista i pyszna. Jednym z wykorzystywanych tam produktów jest sezam czarny. Kryje on w sobie wiele witamin, a także składników mineralnych. Dzięki temu wykazuje szereg właściwości leczniczych. Co warto wiedzieć o czarnym sezamie?

Z jakich właściwości słynie czarny sezam?

Czarny sezam ma bardzo dużo witamin i minerałów. Produkt zawiera witaminę A oraz E, magnez, cynk, żelazo, przeciwutleniacze sezamol oraz sezamolinę. Ostatnie z wymienionych zapewniają ochronę dla wątroby przed aktywnością toksycznych związków. Co więcej, zabezpieczają skórę przed promieniowaniem słonecznym. Doskonałą wiadomością jest także fakt, że sezam charakteryzuje się również właściwościami antynowotworowymi. Czarne nasiona sezamu mają dużo błonnika, który skutecznie przyspiesza perystaltykę jelit. Warto podkreślić także fakt, że produkt dobrze działa na układ nerwowy, dzięki temu człowiek jest mniej zestresowany.

Zawiera w swoim składzie ligandy, związki należące do grupy fitoestrogenów. Zauważyć należy, że są one podobne, jeżeli chodzi o budowę do hormonów kobiecych. Mężczyźni również skorzystają z obecności tych związków, gdyż mogą one mieć pozytywny wpływ na prostatę. Włączenie czarnego sezamu do swojej diety zmniejsza niebezpieczeństwo schorzeń dotyczących układu naczyniowego, takich jak miażdżyca, czy nadciśnienie.

Czarny sezam jest doskonałym sposobem na profilaktykę chorób serca. Zmniejsza poziom cholesterolu LDL i tym samym ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca. Duża ilość wapnia dobrze wpływa na kości oraz zęby.

Ziarna czarnego sezamu pozytywnie działają na skórę. Sprawiają, że wygląda na promienną, odżywioną, po prostu zdrową. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, wyprysków oraz przebarwień.

Dlaczego warto włączyć czarny sezam do swojej diety?

       Czarny sezam ma wiele witamin, na przykład E oraz A, minerałów takich jak magnez, cynk i żelazo, wapń, dużo białka i przeciwutleniaczy.

       Ze względu na obecność błonnika poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego.

       Pozytywnie działa na cerę, opóźnia procesy starzenia się organizmu, sprawia, że włosy odzyskują blask.

       Obniża niebezpieczeństwo chorób nowotworowych i schorzeń sercowo-naczyniowych, na przykład miażdżycy.

       Systematyczne spożywanie nasion czarnego sezamu przyczynia się do ograniczenia poziomu cholesterolu LDL i tym samym ryzyka pojawienia się choroby niedokrwiennej serca.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2374 kJ / 567 kcal

  • Białko: 16,96 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 26,04 g (2,2 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 48 g (6,7 g)

  • Błonnik: 16,9 g

  • Sól: 0,04 g

Bestsellery

Promocje %