facebook pixel
Orzechy pekan

8,99

Informacje

Pekany najczęściej uprawia się w krajach takich jak Chiny, Argentyna, Australia, Meksyk czy Izrael. Z racji tego, że dotarły one jednak do Polski, i tu powoli zaczynają zdobywać popularność. I w zasadzie nic w tym dziwnego. Oprócz delikatnego, słodkiego i jednocześnie maślanego smaku, wykazują one bowiem wiele dobroczynnych dla organizmu właściwości. Orzechy pekan w szczególności polecane są zresztą kobietom i osobom zagrożonym chorobą nowotworową.

Poza tym sprawnie obniżają również cholesterol i pomagają w walce z osteoporozą. Jakby tego było mało, mają też dobroczynny wpływ na pracę mózgu. Dzięki nim zapobiec można chorobie Parkinsona i Alzheimera.

Orzechy pekan w walce z nowotworami

Osoby cierpiące z powodu nowotworu oprócz standardowego leczenia, bardzo często szukają też innych rozwiązań, między innymi żywieniowych. Tak samo zresztą postępują ci, którzy są w tak zwanej grupie ryzyka. Zachowawcze postępowanie i profilaktyka jest wskazana, gdy w naszym przypadku ryzyko pojawienia się i uaktywnienia raka jest zwiększone.

Orzechy pekan są bogatym źródłem między innymi przeciwutleniaczy, fenoli, kwasów fenolowych, ale także flawonoidów. Składniki te wykazują natomiast działanie redukujące stres oksydacyjny. A ten z kolei, a konkretnie uszkodzenia przez niego wywołane, uważa się za jedne z powodów występowania nowotworów i wielu schorzeń serca. Właśnie z tego powodu regularne spożywanie orzechów pekan może okazać się niezwykle skuteczne w walce z ewentualną chorobą.

Szczególne właściwości bakalii tego rodzaju, które docenią kobiety

Orzechy pekan z pewnością docenią również panie, które co miesiąc borykają się z przykrymi objawami PMS. Bakalie bogate w wapń, magnez oraz witaminę B6 i witaminę E, zmniejszają bowiem odczuwane napięcie i minimalizują drażliwość. Dzięki spożywaniu orzechów tego rodzaju zespół napięcia miesiączkowego ma lżejszy przebieg. Skurcze, bóle i zmiany nastroju przestają być tak dotkliwe.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 3032 kJ / 722 kcal

  • Białko: 9,2 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 4,4 g (4,0 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 72 g (6,2 g)

  • Błonnik: 9,6 g

  • Sól: 0 g

Bestsellery

Promocje %