facebook pixel
Orzeszki ziemne

4,99

Produkt niedostępny

Informacje

Cena niższa o 5% VAT. 

Stanowiące jedne z najczęściej kupowanych orzechów – orzechy ziemne są przekąską, na którą decydujemy się w trakcie towarzyskich spotkań czy wieczorów z książką. Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach je jemy, zawsze smakują wybornie!

Mało kto wie jednak, że popularne fistaszki posiadają najwięcej białka spośród wszystkich bakalii. A fakt, że można używać ich, jako afrodyzjaki również wielu zaskakuje. Co więcej, orzechy arachidowe wykorzystywane są w kulturystyce, a także wszędzie tam, gdzie liczą się wyjątkowe wartości odżywcze.

Orzechy ziemne, a walka z cukrzycą i miażdżycą

W walce z cukrzycą przekąska w formie orzeszków ziemnych zdaje się niezwykle skuteczna. Wszystko przez obniżające poziom cukru właściwości. Gdy podejrzewa się u chorego rozwój insulino odporności, fistaszki są zatem nie tylko zalecane, ale i po prostu wskazane!

Z kolei w przypadku miażdżycy prozdrowotne właściwości orzechów ziemnych dostrzegalne są w procesie obniżania złego cholesterolu. Ich spożywanie minimalizuje zatem ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca czy udaru mózgu.

Walka z poważnymi chorobami to jednak nie wszystko. Lubiane i smaczne orzechy ziemne redukują bowiem odczuwany stres i realnie wspomagają odchudzających. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą niacyny, witaminy B3 i NNKT.

Fistaszki, a redukcja stresu i pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami

Orzeszki ziemne posiadają w swoim składzie niacynę, a także duże pokłady witaminy B3. Ta ostatnia ma niezwykle zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Dlatego właśnie uważa się, że regularne spożywanie orzechów tego typu łagodzi nerwy i pozwala na lepszy sen. Kiedy więc odczuwamy ciągłe napięcie, mamy problemy z zaśnięciem lub dręczą nas bóle głowy, pamiętajmy, że idealną przekąską dla nas mogą być właśnie fistaszki.

Mimo że są one kaloryczne, jako składnik diety odchudzającej spisują się wręcz idealnie. Wszystko przez NNKT, który skutecznie reguluje metabolizm. Co więcej, orzechy ziemne dzięki zawartej w nich serotoninie zmniejszają też odczuwany apetyt. Ich spożywanie prowadzi więc do zmniejszonego łaknienia. A to z kolei sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej.

Niepozornych fistaszków powinny jednak unikać kobiety w ciąży. Mogą one bowiem wywołać alergię, co w stanie błogosławionym nie jest oczywiście wskazane. Warto również wiedzieć, że reakcję alergiczną szybciej wywołują prażone orzeszki ziemne, niż te w formie surowej. Zanim więc sięgniemy po którekolwiek z nich, sprawdźmy, jak na nie reagujemy.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2466 kJ (595kcal)

  • Białko: 29,4 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 11,9 g (6,4 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 46,1 g (6,1 g)

  • Błonnik: 7,3 g

  • Sól: 0,04 g

Zdrowe przepisy

Bestsellery

Promocje %