facebook pixel
Wiórki kokosowe

11,99

Produkt niedostępny

Informacje

Wielu z nas wiórki kokosowe kojarzą się z dodatkiem do deserów lub ciast. Sypane na ich wierzch stanowią ciekawą ozdobę, ale i jadalną część. Otrzymywane z kokosa niosą ze sobą jednak coś więcej niż tylko wyżej wymienione znaczenia. Przede wszystkim ze względu na swoje prozdrowotne działanie można zaliczyć je do produktów odżywczych i polecanych w każdego rodzaju diecie!

Bogate są bowiem w błonnik, który sprzyja pracy układu pokarmowego. Otrzymywane podczas suszenia, a w dalszej kolejności ścierania, zachowują również inne walory odżywcze. W tym potas, magnez, kwas foliowy oraz fosfor.

Wiórki z kokosa i ich prozdrowotne właściwości

Szczególnie cenione wśród sportowców wiórki kokosowe stanowią jeden z kluczowych elementów ich diety. Co więcej, postrzega się je również, jako idealne uzupełnienie jadłospisu osób, które wykazują znacznie niedobory błonnika. Podawane wtedy w formie koktajli czy musli stanowią bardzo ważny składnik prawie każdego posiłku.

Ten niepozorny produkt doceniany jest także wśród osób, które z jakichś powodów dbać muszą o prawidłową pracę układu krążenia. Ze względu na obecność w nich nasyconych kwasów tłuszczowych, pomagają bowiem w regulacji cholesterolu, co daje oczywiście widoczne i szybkie efekty w tej kwestii.

Na co zwrócić uwagę kupując wiórki kokosowe?

Kupując wiórki kokosowe, zapoznajmy się z ich etykietą. Bardzo ważne jest bowiem, by wybrane przez nas były bez dodatku siarki. Jeśli skład ją uwzględnia, możemy być pewni, że produkt był konserwowany. A to oznacza, że sztucznie wydłużono datę jego ważności do spożycia.

Pamiętajmy zatem, że naturalne, ekologiczne i co najważniejsze zdrowe wiórki to takie, które pozbawione są składnika w postaci dwutlenku siarki. Kupując produkt, który w stu procentach powstał z kokosa, zyskujemy pewność braku oprysków i udziału chemicznych nawozów. Dzięki czemu możemy bez obaw posłużyć się nim przy wyrobie domowego mleka kokosowego lub kremu. Jako zdrowy dodatek do deserów, ciast i potraw również sprawdzi się idealnie.

Produkt wegański.

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość energetyczna: 2720 kJ / 661 kcal

  • Białko: 6,6 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 5,9 g (5,6 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 63,2 g (53,25 g)

  • Błonnik: 21,1 g

  • Sól: 0,07 g

Zdrowe przepisy

Bestsellery

Promocje %