facebook pixel
Ksylitol brzozowy

17,99

Informacje

Ksylitol fiński danisco jest znany wszystkim osobom, którym zależy na przejściu na zdrowy tryb życia. Ceni się go nie tylko za walory smakowe, ale również za prozdrowotne działanie.

Inna nazwa ksylitolu to cukier brzozowy, ponieważ to właśnie z tego drzewa najczęściej się go pozyskuje. Warto jednak wiedzieć, że występuje naturalnie także w malinach, śliwkach, truskawkach, a nawet w kalafiorze.

Mimo, być może brzmiącej nieco obco, nazwie - ksylitol jest produktem naturalnym o potwierdzonych dobroczynnych właściwościach. Swoją formą przypomina biały cukier.

Ksylitol brzozowy - znany i lubiany od lat

Ksylitol brzozowy od lat gości w przemyśle spożywczym. Stosuje się go nie tylko ze względu na jego działanie słodzące, ale również dzięki innym właściwościom. Jest naturalnym emulgatorem i stabilizatorem smaku. Funkcjonuje także jako substancja pochłaniająca wilgoć oraz zagęszczająca. Spotyka się go także coraz częściej w przemyśle kosmetycznym, na przykład jako substancja słodząca w pastach do zębów lub w płynach do płukania jamy ustnej.

Czemu warto włączyć ksylitol brzozowy do swojej diety?

Przede wszystkim z powodu niskiego indeksu glikemicznego. Stanowi on idealny zamiennik tradycyjnego cukru białego. Co więcej, ksylitol jest naturalnym prebiotykiem, dzięki czemu jego spożywanie zapewnia nam rozwój zdrowej flory bakteryjnej jelit.

Liczne badania udowadniają, że ksylitol ma również działanie przeciwpróchnicze. Dlatego właśnie coraz częściej pojawia się w składzie dziecięcych past do zębów. Jako że nie ulega on fermentacji w jamie ustnej, nie jest wykorzystywany przez bakterie obecne w ustach. Obserwuje się także jego działanie przywracające równowagę kwasowo-zasadową. Ksylitol ma ponadto właściwości odświeżające i niwelujące przykry zapach z ust.

Ważną właściwością ksylitolu jest także jego działanie przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Udowodniono, że wpływa korzystnie na walkę z takimi schorzeniami jak zapalenie ucha środkowego u dzieci. Stosowanie roztworu ksylitolu zapobiega także wystąpieniu infekcji zatok, alergii, a nawet astmy!

Mało kto wie, że ksylitol odgrywa również istotną rolę w procesie mineralizacji kości, stymulując wchłanianie wapnia w jelitach.

Ksylitol brzozowy - stosuj z umiarem!

Ksylitol ma udowodnione korzystne działanie na ludzki organizm. Stanowi doskonały zamiennik białego cukru. Należy jednak pamiętać, że jest to substancja, którą należy spożywać z umiarem. Jej nadmiar może mieć działanie przeczyszczające i może powodować biegunkę.

 

Wartości odżywcze

  • Wartość odżywcza: 100 g

  • Wartość odżywcza: 1004 kJ / 240 kcal

  • Białko: 0 g

  • Węglowodany (w tym cukry): 100 g (0,05 g)

  • Tłuszcz (w tym kwasy tłuszczowe nasycone): 0 g

  • Błonnik: 0 g

  • Sól: 0 g

Bestsellery

Promocje %